do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Krzysztof Karliński | Głuszca 25, 80-283 Gdańsk
Jak wspomóc koncentrację dietą
Jak wspomóc koncentrację dietą

Jak wspomóc koncentrację dietą? - Wpływ nastawienia na dietę

Energia umysłowa to ogólny nastrój, motywacja, koncentracja i zdolność skupienia się. Kiedy w mentalnym silniczku skrzypi jeden z tych elementów, prawdopodobnie winna jest dieta. Co i jak jeść, by być sprawnym mentalnie przez cały dzień?

POŻYWNE ŚNIADANIE
Wiele powiedziano już o istotnej roli śniadania, a zapewnienie właściwego odżywiania mózgowi jest tylko kolejnym powodem do pamiętania o rozpoczęciu dnia posiłkiem. Podczas snu mózg nadal pracuje, dlatego jego zapasy energii są uszczuplone o poranku. Zatroszcz się o swój mózg i zacznij dzień od zbilansowanego śniadania zawierającego wszystkie niezbędnie mikro- i makroskładniki.

ZADBAJ O ODPOWIEDNIĄ PORCJĘ BIAŁKA
Chociaż Twój mózg nie wykorzystuje bezpośrednio białka jako paliwa, potrzebuje jednak pochodzących z niego aminokwasów. Zaleca się, aby do 30% dziennego spożycia kalorii pochodziło z białka, pamiętaj więc o drobiu, rybach, nabiale, orzechach i fasoli. Produkty te powinny się znaleźć w Twojej codziennej diecie. Najlepsze są „pełne” białka, np. pochodzące z soi.

DUŻO PIJ
Nawet niewielkie odwodnienie może negatywnie wpłynąć na koncentrację i uwagę – jeszcze zanim poczujesz pragnienie. Woda to zawsze dobry wybór, ale umiarkowane ilości kawy i herbaty również mogą składać się na dzienne spożycie płynów. Chociaż napoje zawierające kofeinę pomagają podtrzymać koncentrację i uwagę – zachowaj umiar. Rozdrażnienie lub kłopoty ze snem to sygnały, że ograniczenie kofeiny jest potrzebne.

Właściwe posiłki o właściwych porach to najlepszy sposób, aby utrzymać energię umysłową i uwagę na właściwym poziomie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl