do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Krzysztof Karliński | Głuszca 25, 80-283 Gdańsk
Strzeż się diet błyskawicznych
Strzeż się diet błyskawicznych

Strzeż się diet błyskawicznych! 

Kopenhaska, 1000 kalorii, białkowa – czyż te pojęcia nie brzmią znajomo? To nazwy najpopularniejszych diet ekspresowych czyli takich, które obiecują utratę dużej ilości kilogramów w bardzo krótkim czasie. I chociaż faktycznie można na nich schudnąć, to należy się ich wystrzegać jak ognia. Dlaczego? Lista ich szkód, jakie mogą wywołać w Twoim organizmie jest naprawdę długa.

Rozleniwiony metabolizm

To pierwsza i najtrudniejsza do wyrównania szkoda, jaką pozostawiają w naszym organizmie diety błyskawiczne. Spowodowana jest ona tym, że tego typu programy odchudzające opierają się na drastycznym „obcięciu” ilości dostarczanych organizmowi kalorii. To dla ustroju jest istnym szokiem. Gdy po diecie wrócisz do dawnej ilości spożywanych kalorii, organizm zaczyna się buntować. Wcześniej pozbawiony dostatecznej ilości pożywienia ustrój, dochodzi w rezultacie do wniosku, że być może znowu nadejdą „chude lata”, więc trzeba zrobić zapasy. W następstwie, czego pojawiają się zaburzenia ilości spalanych kalorii oraz spowolnienie procesów trawiennych. Utracona waga bardzo szybko wraca i to zazwyczaj ze sporą nadwyżką.

Zdrowie i uroda też cierpią

Diety błyskawiczne wywołują również wiele szkód, jeśli chodzi o zdrowie i wygląd. Zazwyczaj nie dostarczają one organizmowi potrzebnych, do jego prawidłowego funkcjonowania składników. Kiedy indziej z kolei powodują ich „nadwyżkę”. W efekcie mogą pojawić się takie problemy jak: wypadanie włosów, łamliwość paznokci, bezsenność czy nadpobudliwość oraz kłopoty z cerą. Jeśli więc chcesz naprawdę schudnąć, nie rób tego zbyt szybko. Im wolniej tym lepiej. Najlepsze efekty zaś osiągniesz, gdy zdecydujesz się na Programy na odchudzanie od Herbalife.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl