do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Krzysztof Karliński | Głuszca 25, 80-283 Gdańsk
Jak wytrwać na diecie? Oto kilka sprawdzonych metod
Jak wytrwać na diecie? Oto kilka sprawdzonych metod

Jak wytrwać na diecie?

Ile to razy przerwaliście dietę, bo zdarzył się Wam jeden czy drugi „dietetyczny grzeszek” lub zabrakło chęci, by wytrwać do końca już po zauważonych pierwszych efektach? Dzisiaj poznacie sposoby, które pomogą Wam wytrwać na diecie. Oto one.

Odrzuć słowo „dieta”

Dlaczego? - ponieważ pojęcie to kojarzy się nieodłącznie z zakazami, nakazami i całą masą wszelkich ograniczeń. Takie podejście – w oczach większości - z góry skazuje nawet najbardziej skuteczną dietę na niepowodzenie. Jeśli zastąpisz słowo „dieta” - bardziej przyjaznym, jak na przykład „nawyk” czy niosącym element zaskoczenia i zaciekawienia „eksperyment”, dużo łatwiej zaakceptujesz swój nowy sposób odżywiania i z pewnością tak szybko się nie zniechęcisz.

Stosuj metodę samonagradzania

To naprawdę działa ! Wystarczy, że wyznaczysz sobie cel i dopasujesz do niego nagrodę. To może być zakup wymarzonych perfum; książka czy bluzka, o których zawsze marzyłaś. Im przyjemniejsze skojarzenia będą towarzyszyły tej nagrodzie – tym chęć jej zdobycia będzie większa i tak łatwo się nie poddasz. Nawet jeśli próbujesz któryś raz z kolei...

Otaczaj się „odchudzającymi” gadżetami

Mogą to być magnesy na lodówkę; tablice z zabawnymi cytatami; sportowa biżuteria personalizowana  Im więcej takich elementów w Twoim otoczeniu, tym łatwiej o wytrwałość, bo … cały etap zamieni się w przyjemność.

Bądź dla siebie dobra/dobry

… i daj sobie sporą dawkę wyrozumiałości. Co z tego, że dziś wpadło coś słodkiego, albo że piwo ze znajomymi stało się ważniejsze niż pilnowanie diety? Masz prawo do potknięć i do tego, aby na chwilę sobie odpuścić. Odchudzanie to nowy etap w Twoim życiu i musisz się do niego dobrze przygotować. Rób to stopniowo z dbałością o siebie, a na pewno rezygnacja nie przyjdzie tak łatwo.

Nie proś o pomoc domowników czy znajomych

Część z nich zrozumie i będzie chciała Ci pomóc – druga część zacznie stosować metodę „trenowania Twojej silnej woli”. W obu przypadkach ich działania mogą zakończyć się Twoją rezygnacją. Trudno wytrwać na diecie, gdy ktoś w ukryciu sięga po chipsy, a jeszcze trudniej, gdy zajada się przy Tobie tabliczką czekolady... Im mniej osób wtajemniczysz w to, że jesteś na diecie – tym większa pewność, że dasz radę wytrwać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl