do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Krzysztof Karliński | Głuszca 25, 80-283 Gdańsk
Dlaczego warto schudnąć? Poznaj 5 dobrych powodów
Dlaczego warto schudnąć? Poznaj 5 dobrych powodów

Dlaczego warto schudnąć?

Odchudzanie jawi się obecnie, jako swego rodzaju trend. Jednak takie podejście do tej kwestii, ma niestety niewiele wspólnego ze zdrowiem. Opiera się ono głównie na aspekcie estetycznym, podczas gdy, praca nad utratą kilogramów niesie o wiele więcej korzyści. Poznaj te najważniejsze i zacznij już dziś!

Uchronisz się przed wieloma ciężkimi schorzeniami

Tracąc na wadze – zyskujesz na zdrowiu – potwierdzają to liczne badania, które wskazują jednoznacznie na związek między nadwagą, a takimi groźnymi schorzeniami, jak np.: cukrzyca, udar mózgu, zawał, kamica, nowotwory.

Wzrośnie Twoja samoocena

Jeśli nawet akceptujesz siebie w obecnym dużym rozmiarze, to wyobraź sobie, jak poszybuje w górę Twoja samoocena, gdy zaczniesz mieścić się w ubrania o rozmiar mniejsze. Czujesz tą satysfakcję i samozadowolenie?

Przyniesiesz ulgę swoim stawom i kręgosłupowi

Nadwaga obciąża nie tylko serce czy inne narządy, które muszą pracować ze zdwojoną siłą. Ona powoduje także ogromne przeciążenia, jeśli chodzi o kręgosłup , a także stawy. W efekcie grozi Ci choroba zwyrodnieniowa, a takie zmiany są praktycznie niewyleczalne. Da się z nimi co prawda żyć, ale kosztem samodzielności i pełnej sprawności.

Zadbasz o zdrowie … swoich dzieci

Jeżeli zobaczą, że jesteś aktywny/aktywna lub jak jesz i co Ci to daje w efekcie z pewnością przejmą te wzorce. W ten sposób uchronisz je przed otyłością. Musisz być jednak czujnym odchudzającym się rodzicem – niektóre dzieci wciąż wierzą w przesłanie, iż otyłość jest dziedziczna i z obawy przed tym, mogą wpaść w pułapkę zaburzeń odżywiania. Miej to na uwadze!

Znajdziesz czas na nowe pasje

Nadwaga odbiera chęć do przejawu wszelkiego rodzaju aktywności. To złodziej energii życiowej. Wraz z utratą kilogramów zauważysz, jak rośnie Twój apetyt na życie i na próbowanie nowych rzeczy. Być może dzięki temu otworzysz się też na poznawanie nowych, ciekawych ludzi.

Jeżeli nie do końca jesteś przekonana/przekonany o tym, czy warto schudnąć zawsze możesz skorzystać z porady fachowca. Doświadczony dietetyk z pewnością uświadomi Ci, jak ważną rolę odgrywa umiejętna kontrola i utrzymanie wagi. W tym celu warto sięgnąć po konsultacje dietetyczne [https://mojafigura.pl/pl/konsultacje-dietetyczne].

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl